PROSLAVLJEN ŽUPNI BLAGDAN SV. KRIŽA

Uoči proslave blagdana sv. Križa koju smo započeli svečanom sv. Misom i svečanom pjevanom prvom večernjom koju pjevaju bratimi i pučki pivači sv. Križa, nakon misnog slavlja u 21:00 sati otvorena je tradicionalna pučka fešta na Uvodića širini. Feštu su otvorili gosp. Mirko Ruščić – predsjednik Kotara Varoš i  župnik don Mihael Jelavić tradicionalnim blagoslovom.

Na sam blagdan sv. Križa svečanom pjevanom prvom Večernjom i sv. Misom proslavili smo župni blagdan koji je predvodio prof. dr. sc. don Ivan Lovrić koji je u svojoj homiliji istaknuo

“Križ je izazov ali i sablazan. Ogoljeni križ ni po čemu lijep …Koji je odgovor na to u suvremenom svijetu? Kršćani neka se ne boje vremena, povijest nas tome uči, ludost propovijedanja spasenja po Križu ,noseći svoj križ. Prihvatimo ga svakodnevno. Priča o Križu bez vlastitog križa je kao umorna i nepomična lađa u moru života…’ 
Nošeni pradjedovskom vjerom i zavjetima naših predaka ,neka nam ovaj blagdan i zaštita Sv. Križa bude na blagoslov i spasenje.
Okupljeni oko sv. Križa i Nepokvarljive hrane na Oltaru , budimo radosni i u dostojanstvenoj proslavi u našem Varošu.
Posted in Uncategorized.