SVEČANO PROSLAVLJENA MLADA MISA DON IVANA MAMIĆA – 09.07.2023.

14. NEDJELJA KROZ GODINU - 09. srpnja 2023.

MLADA MISA DON IVANA MAMIĆA

Mladomisnička sv. Misa don Ivana Mamića,  svečano proslavljena 09. srpnja 2023. u župnoj Crkvi sv. Križa, uz koncelebraciju župnika i više svećenika, uz prisustvo obitelji, rodbine i prijatelja. Dan pun radosti za obitelj Mamić, mladomisnika Ivana, svećenike, kapelane, bogoslove, prijatelje, mentore, za cijelu našu župu. Niti slika, niti video, ne mogu opisati čudesnu Milost gledajući našeg  don Ivana, sada za oltarom gdje nas je u svojoj radosti sve okupio na mjestu i crkvi iz koje je crpio ljubav, poslanje i utjehu.


- iz homilije prof. don Marka Trogrlića

"...Sve ljudske tehnike za pronalazak Boga propadaju... On je onaj koji se nekima skriva, nekima otvara.....Često se skriva mudrima i umnima, koji sami od sebe imaju nešto za reći.., izmiče pretencioznima koji se utvrđuju u samodostatnosti...
Malenost, otvorenost, jednostavnost, suočavanje s dvojbama...tu nas nalazi...
Vjera, na slici sluge koji služi a ne da mu služe...Sišao je među nas nisko skriveni Bog... i kad smo ga odbacili.., ubili...
Sagiba se On u našu malenost, ranjenost i poniznost... Njegov jaram je bezuvjetna i trajna ljubav....
Ovo je poruka za Ivana i sve nas;
Traži Božju ljubav, traži ljude, budi predan i ne zaboravi ljubav prema domovini, svom podrijetlu , župi....
Davne godine svećenik misionar, rođen u Varošu rekao je " kako više vrijedi jedna ploča ispred crkve sv. Križa nego cijeli New York..."
Pozvan si naviještati i živjeti kao Kristov svećenik...Otkrivaj Krista u ljudima, nosi ga u živote osamljenih, poniženih i raduj se s radosnima i žalosti s žalosnima....kroz Božju riječ i sakramente, kao poslužitelj koji ne čeka već daje....

Uz zahvalu župnika svim svećenicima, obitelji i don Ivanu, sestra Tereza Pervan, provincijalka Družbe sestara Malog Isusa iznijela je riječi ponosa i radosti uz sjećanje na malog Ivana koji je sa žarom molio krunicu, i trčao iz škole na misu .." Neka ti Križ iz tvoje župe bude vrelo radosti., i sjeti nas se iza oltara dok slaviš Gospodina, a mi ćemo nastaviti moliti za tebe i sve mladomisnike
Budi sveti svećenik!...."
Zahvala Bogu na ovom divnom danu. Još jednom čestitke našem nekoć malenom dječaku sa snom, kojeg je danas ostvario kao don Ivan Mamić. U svojoj župi sv. Križ, obitelji,( posebno baki Luci Mamić, čiju je molitvu duboko osjećao ), mentorima, kapelanima župe, svećenicima, uzorima( don Ivan Sučić), prijateljima, nenametljivoj potpori sestara Malog Isusa i svima okupljenima...udijelio je svoj mladomisnički blagoslov i zahvalu...
Želimo mu mnogo Božjeg blagoslova u daljnjoj svećeničkoj službi.

U nastavku Vam je fotogalerija sa slavlja:

Posted in Uncategorized.