ŽUPNE OBAVIJESTI – 8.04. – 14.04.

OBAVIJESTI ZA ŠESTI TJEDAN KORIZME 2019. GODINE

  • Danas je peta korizmena nedjelja (gluha); svete mise su u 8:00 (u kapeli sv. Mande), u 10:30 te u 19:00 sati⁃ nakon župne mise izlaže se Presveti Oltarski Sakrament. Pripremimo se za Veliki tjedan molitvom i klanjanjem pred Kristom u našoj crkvi; nastojte doći od 12:00-19:00 sati na osobnu uru klanjanja

  • Sutra u 20:30 sati u našoj župi moli se Križni put za mlade-pozivaju se svi mladi naše župe da budu prisutni Križnom putu


  • ⁃ U petak je križni put po Marjanu – započinje ispred crkve sv. Frane u 14:30 sati

  • ⁃ Iduću nedjelju je CVIJETNICA – nedjelja muke Isusove i spomen Isusovog svečanog ulaska u Jeruzalem; svečana misa i blagoslov maslinovih grančica biti će preko župne mise u 10:30 sati. Okupiti ćemo se ispred crkve na Uvodića širini gdje će se održati blagoslov maslinovih grančica. ⁃ Nakon navještaja Evanđelja o Isusovom ulasku u Jeruzalem krećemo u procesiji oko crkve (Križeva-Kamenita-Bilanova-Radmilovićeva-Križeva) i pjevati ćemo prigodne pjesme; po ulasku u crkvu nastvlja se svečana misa preko koje se pjeva muka Kristova


CVJETNICA – NEDJELJA 14.04.2019.

Župnik poziva sve varošane na ovu svečanu misu u 10:30 na Cvijetnicu; posebno poziva prvopričesnike i krizmanike te njihove roditelje da nazoče ovom svetom misnom slavlju

[ Prvopričesnici i krizmanici će ići u procesiji odmah iza pjevača]

Mise na Cvijetnicu su jos u 8:00 te u 19:00 sati

Na Cvijetnicu u 18:00 sati pjevamo svečano Gospin plač, dođimo u što većemo broju


OSTALE ŽUPNE OBAVIJESTI

⁃ Vjeronauk u župi održava se ovaj tjedan prema ustaljenom rasporedu

⁃ Pjevači imaju probe u srijedu u 18:00 sati

⁃ Ministranti imaju svoj susret u subotu u 19:30 sati

⁃ Naši krizmanici hodočastili su u Međugorje u [subotu] 6.4. 2019,sa s. Darijom Bota i tako se dublje pripremili za Uskrs

⁃ Tko želi donirati cvijeće za Božji grob neka to učini početkom idućeg tjedna, hvala unaprijed svima

⁃ Od tiska imate novi broj Glasa Koncila, Radosnu Vijest, Živo Vrelo, Naša ognjišta

i ostale brošure, uzmite ih i čitajte


DJEČJI HUMANITARNI TURNIR “DJECA POMAŽU DJECI”

Naša župa i MNK Veli Varoš i ove godine po treći put za redom organizira dječji humanitarni turnir “Djeca pomažu djeci” u svrhu prikupljanja novaca za dječji odjel bolnice na Firulama; i ove godine Predsjednica Republike je pokrovitelj, a sponzori su županija SD, Hrvatski nogometni savez, te SunCity sport kao glavni sponzor koji je ponudio sportski teren u Washingtonovoj 13 u Splitu.

Idućih nedjelja više o ovom događaju-tko želi pomoći u ovom humanitarnom turniru može to učiniti uplatom na žiro račun župe sv. Križa u Splitu

ŽUPA SVETOG KRIŽA, KRIŽEVA 29, HR-21000 SPLIT

IBAN: HR 06240 7000 11006 19660

OPIS PLAĆANJA: za pomoć humanitarnom turniru 2019

OIB:80507102137

Posted in Uncategorized.