MLADA MISA FRA MARKA ĐEREKA – 14.07.2019.

U nedjelju, 14. 7. 2019. godine, s početkom u 10:30h, fra Marko Đerek proslavio je svoju mladu misu, nakon dugih 14 godina [od mlade mise don Marija Mihanovića] imamo novog mladomisnika. Mladu misu fra Marko je slavio u župnoj crkvi sv. Križa, uz fra Marka je koncelebriralo još 21 svećenik. Za stolom Gospodnjim posluživali su franjevački i dijacezanski bogoslovi, a sve je skladnom pjesmom popratio župni zbor Gospe od Zdravlja pod ravnanjem fra Stipice Grgata.

Propovjednik, fra Nikica Ajdučić u svojoj propovijedi istaknuo je težinu svećeničkog poziva u današnjem vremenu te uputio riječi ohrabrenja našem mladomisniku. Tim riječima mladomisniku su uputili čestitku i njegov kum fra Ivan Šimunac te provincijal Franjevačke provincije Presvetoga Otkupitelja sa sjedištem u Splitu, fra Marko Mrše.

Poslije euharistijskog slavlja uslijedila je svečani ručak za obiteljskim stolom u restoranu Feniks ispred kojega je mladomisnika, gorljivog navijača Hajduka, dočekalo „vatreno“ iznenađenje.

Ovim putem iskreno zahvaljujemo svima koji su pomogli u organizaciji mlade mise našeg fra Marka Đereka.

[izvor – slike i izmijenjen tekst – https://www.facebook.com/BogosloviOFMSt/?ref=page_internal]

Posted in Uncategorized.