OBAVIJESTI ZA TJEDAN OD 6. 12. DO 13. 12. 2020.

– danas je druga nedjelja došašća, palimo drugu svijeću večeras za vrijeme večernje molitve iz časoslova
– svete mise su u 8:00 (sv. Manda), 10:30 te 19:00 sati
– četvrtkom ura klanjanja nakon večernje svete mise
– u nedjelju 6.12. zbog pandemije i skučenog prostora ove godine je otkazana sveta misa u crkvici sv. Mikule na Stagnji. Misa će se slaviti u crkvi sv. Križa po nedjeljnom rasporedu, a crkvica će biti otvorena za štovatelje od 10 do 12 sati prijepodne, te od 16 do 19 sati poslijepodne
– na misama je dozvoljeno pučko pjevanje nekoliko pučkih pjevača na razmaku (zborsko nije dozvoljeno) ali isključivo pjesama koje narod ne poznaje (kako ne bi mogao sudjelovati); uz pratnju orgulja

– započeli smo adventsku “Akciju srca” – koja traje do konca ove godine; prikupljamo nepokvarljivu hranu i higijenske potrepštine za najsiromašnije župljane. Donesite hranu svakim radnim danom osim srijedom u terminu od 18:00-19:30 sati u našu dvoranicu. Podjela hrane ponedjeljkom, utorkom i petkom u 19:30 sati u vjeronaučnoj dvoranici, a nepokretnim župljanima će naši volonteri odnijeti na kućnu adresu. Hvala svim dobročiniteljima!
– mise radnim danom su u 19:00 sati, srijeda u 10:00 sati; pola sata prije mise krunica i mogućnost za svetu ispovijed
– tko nije obavio blagoslov obitelji, može doći svakim radnim danom na večernju misu, sudjelovati u misi, te nakon mise u sakristiji dobiti blagoslovljeni kalendar i naljepnicu sa preklopnicom za blagoslov.

– započeli smo sa upisom misa za 2021. godinu. Upis misa nakon večernje mise radnim danima u sakristiji
– adventska ispovijed bolesnika po domovima biti će u četvrtak i petak (10. I 11. Prosinca) u vremenu od 10:30-13:00 sati
– adventska ispovijed mladih ( osnovna i srednja škola) biti će u subotu 12.12. U 17:00 sati
– iduća nedjelja jest nedjelja Caritasa. Na taj dan skupljati ćemo priloge od vjernika za nadbiskupijski Caritas. Hvala svim dobročiniteljima!
Vaš župnik,
Posted in Uncategorized.