PROSLAVLJENA SVETKOVINA SV. JOSIPA NA MARJANU U CRKVICI SV. JERONIMA

Svetkovinu sv. Josipa zaštitnika naše domovine tradicionalno smo proslavili danas u crkvici sv. Jere na Marjanu. Naime, budući da je sv. Josip svetac suzaštitnik ove crkvice, duhovni program započeo je u 16:00 sati sv. Krunicom za domovinu nakon nje Križnim putem zatim sv. Misom te poslije euharistijskim klanjanjem pred Presvetim za našu Domovinu sve do zalaska sunca.
Današnjim danom 19. ožujka spominjemo se svetog Josipa, Marijina supružnika, Kristova odgojitelja i zaštitnika Hrvatskog Kraljevstva. Kojeg je 1687. godine sabor Trojedne Kraljevine Hrvatske, Slavonije i Dalmacije proglasio zaštitnikom Hrvatskog Kraljevstva, u tom trenu obrazložena je odluka ovim riječima:
“Sveti Josip, Krista Spasitelja vjerni branitelj, Djevice Bogorodice djevičanski zaručnik, za posebnog zaštitnika Kraljevine Hrvatske u kraljevskom saboru godine 1687. od redova i staleža jednoglasno je odabran.”
Sretan također DAN OČEVA SVIM TATAMA!
Molitva sv. Josipu 
O, sveti Josipe, čija je zaštita tako velika, tako jaka,
tako izravna pred Božjom krunom, stavljam u Tebe svoje potrebe i želje.
O, sveti Josipe pomozi mi svojim snažnim zagovorom
i izmoli za mene od svog djevičanskog Sina sve duhovne blagoslove,
kroz Isusa Krista, našega Gospodina,
tako da, jer sam vezan/a Tvojoj
nebeskoj snazi, mogu iskazati svoju zahvalu
i poštovanje najljubljenijem Ocu.
O, sveti Josipe nikad se ne ću moći umoriti
promatrajući Isusa kako spava u Tvojim rukama.
Ne usuđujem se prići dok se On odmara u blizini Tvoga srca.
Zagrli ga u moje ime i poljubi Njegovu nježnu glavu za mene,
i zamoli ga da mi uzvrati poljubac kad udahnem posljednji uzdah.
Sveti Josipe, zaštitniče umirućih, moli za nas.
Amen.
Posted in Uncategorized.